SKAITINIAI PRIE PUODELIO #34

skaitiniai

Jeigu ne žydinčios alyvos, nesuprasčiau kur gyvenu. Gegužės mėnuo tai kviečia prie stalo terasoje, mėgautis lengva kaitra, tai atbaido nuo ilgų pasivaikščiojimų mieste savo rūstaus vėjo apraiškomis. Negana to, artėja vasara, o mintyse – pusryčiai šiltame ore terasoje, bėgiojimas, pasivaikščiojimai ir bijūnai. Nepaisant oro, vis randu vasariškų idėjų ir užsimanau jas įgyvendinti. Tuoj viską parodysiu.

Kadangi kalbėjau apie pusryčius gryname ore, stalo serviravimas po atviru dangumi – nemenkas iššūkis. Čia turi būti ir vasariškų spalvų, bei lengvų medžiagų. Didžiausią dilemą kelia medžiaginės servetėlės. Neturiu jų, bet labai norėčiau pasisiųti iš lino, tačiau iš karto pagalvoju apie kitą medalio pusę – o kaip jas pateiksiu ant stalo? Sprendimą siūlo Always Rooney tinklaraštis – galima patiems pasigaminti žiedus servetėlėms čia.

servetėlės

Nuotrauka © Always Rooney

Kad ir kaip jausčiau silpnybę eklektiškam stiliui, mano spintoje vyrauja pilka, smėlio ir juoda spalvos. Turiu nuobodžių marškinėlių ir minimalistinių palaidinių, kurios kartais paverčia mane antisocialine moterimi (t.y. niekur nenoriu eiti). Toddėl, manau, kad laikas keisti šiuos drabužius arba paprasčiausiai laikas jiems patiems keistis. Galima pavyzdžiui, – išsiuvinėti, išpiešti, išdraskyti ar kaip nors kitaip papuošti pabodusį drabužį, kaip tai padarė Teri čia.

O kaip dėl dalykų, esančių po rūbais? Kaip Jūsų santykiai su apatiniais drabužiais? Prisipažinsiu, kažkada neteikiau liemenėlėms didelio dėmesio – pirkau, nes buvo gražios, o ar patogios – reikėdavo manęs paklausti po to, kai sunešiodavau jas visą dieną. Didelio patogumo nejaučiau, todėl, kad paprasčiausiai nemokėjau rasti atitinkamo dydžio. Kartą susiėmiau ir pradėjau nebebijoti matuotis liemenėlių parduotuvėse, tad lioviausi pirkti iš akies. O kaip derinti šią aprangos dalį su įvairiais drabužiais, labai gerus patarimus su pavyzdžiais rasite čia.

Dekoruojant namus, susiduriu su problema, kad blaškausi tarp minimalizmo ir gyvybiškumo, t.y. ryškių spalvų ir akcentų. Mano namai – tikrai ne minimalistiniai, bet ir ne boho. Vien mėtinės durys nusako namų nuotaiką – šiuose namuose kūryba liejasi laisvai. Bet kartais tikrai norisi ko nors ramesnio, bet tik kartais, labai labai retai! Tačiau tokiomis akimirkomis mielai gyvenčiau čia.

namai

Nuotrauka © Stadshem

Ir saldžiai pabaigai – slapta meilė spurgoms. Vaikystėje mama kepdavo spurgas dedikuojant jas Užgavėnėms (pagal lenkų tradicijas), o vėliau paragavau tų pirktinių, įvairių skonių… Ir nutariau, kad mėgstamiausios bus – su pistacijų glaistu. Pamaniau, kad galima surengti vakarėlį, kur desertu būtų spurgos. Pateikčiau jas taip pat, kaip siūlo Caitlin čia. Nerekomenduosiu vaikų šventei, nes spurgos – per sunkus, keliantis priklausomybę, desertas. Tegul spurgas valgo suaugusieji, kurie žino apie cukraus poveikį organizmui.

spurgos

Nuotrauka © The Merry Thought

Jeigu turite kokių nors minčių dėl kurios nors nuorodos, drąsiai dalinkitės savo mintimis. Man labai patinka diskutuoti ir sužinoti ką nors naujo! Užvakar priskyniau alyvų, visi namai kvepia. Instagrame rašiau, kad visai norėčiau alyvų po langais. Jei būtų mano valia. Gražios savaitės!

p.s. visus ankstesnius prie puodelio įrašus galite rasti čia.

/ Palaikome ryšį! Šį dienoraštį galite sekti čia: bloglovin,  kviečiu į facebook puslapį ir instagram: @dievinudesign /